webdesignhttps://www.thebestdesigns.com/

To jedna z wielu stron o podobnje tematyce (wybrałem ją, bo pojawiła się jako jedna z pierwszych w wynikach wyszukiwania – ot, siła SEO). Ta stronka sama w sobie nie jest może rewelacyjna (jeśli chodzi o design), ale nie jest też zła. Jest to strona o ciekawych designach i dlatego jest warta odnotowania (jako reprezentantka tego typu stron).

Projektując własną stronę warto tu (i na podobne strony) zaglądnąć, żeby zobaczyć co dzieje się w świecie webdesignu, jaki wystrój strony jest aktualnie na topie.

Minusem, z punktu widzenia polskiego użytkownika i polskiego webdesignera, jest to, że to co ogólnie na świecie jest popularne, niekoniecznie będzie pouplarne w Polsce. Ale oczywiście nie jest to tylko problem Polski. Generalnie trendy ogólnoświatowe są ważne, ale warto też zwracać uwagę na trendy lokalne.

Przykładowo, od jakiegoś czasu na świecie jest coraz więcej „flat designu”, natomiast w Polsce póki co nie jest to aż tak popularne zjawisko i być może nigdy takim się nie stanie.

Każda kultura ma swoje własne trendy i na to należy zwracać uwagę projektując strony dla osób / firm z konkretnych rejonów świata.
1. Znajomość światowych trendów.
2. Znajomość trendów lokalnych.

Mając na względzie oba powyższe punkty, możemy projektować strony aktualnie modne w danym rejonie świata lub proponować klientowi strony modne bardziej globalnie. Możemy też wybiegać odrobinę do przodu i kreować nowe trendy (lokalnie lub globalnie).
Przyjemnego projektowania stron.