Dziś strona w całości poświęcona filmom: http://www.imdb.com/. Oczywiście jest ciekawa dlatego, że jest o filmach, aktorach, aktorkach i ogólnie przemyśle filmowym, ale jest też ciekawa z innego powodu…

IMDb

IMDB jest ciekawe, ponieważ jest stroną tematyczną, która gromadzi informacje dotyczące przemysłu filmowego: artystów i dzieł przez nich tworzonych. Jak zobaczycie stronę główną to zapewne nie zachwyci Was ona designem, ale treścią może.

Na głównej mamy to co ludzie lubią najbardziej: nowinki (opening this week), porównania zysków (box office), trailery do nowych filmów, informacje ze świata rozrywki przekazywane przez media społecznościowe, zapowiedzi tego co będzie wkrótce, informacje o tym która gwiazda urodziła się danego dnia i trochę najświeższych zdjęć.

I to działa. Jeżeli chcecie zbudować jakąś stronę zajmującą się konkretną tematyką, elementy które znajdują się na stronie imdb powinny znaleźć się też na Waszej stronie: nowinki, porównania, trailery/zapowiedzi, informacje ogólne, zdjęcia, ciekawostki. Tematyka jest nieistotna – Wasza strona może dotyczyć ślubów, budowania domów, muzyki, czegokolwiek innego – ważne jest to co ludzi interesuje. To powinna być mieszanka wielu treści: tych mniej i bardziej rozrywkowych, mniej i bardziej skondensowanych, mniej i bardziej kluczowych dla tematyki.