Strona Pixabay  (http://pixabay.com/) to strona z darmowymi zdjęciami. Czyli już na wejściu jest to bardzo ciekawa strona. A dalej…

pixabayJest wiele różnych sposobów na dobry wystrój dla strony z darmowymi zdjęciami. I sposób Pixabay wydaje się być jednym z tych ciekawszych.

Już na głównej widzimy duży napis „Darmowe obrazy wysokiej jakości, których możesz używać gdziekolwiek”. Takiej zachęcie trudno się oprzeć. W świecie darmowych grafik jest wiele różnych licencji, które sprawiają, że nie zawsze możemy użyć zdjęcia darmowego, a Pixabay informuje od razu na wejściu, że ich zdjęć możemy używać gdziekolwiek. To bardo duży atut.

Na stronie głównej, choć jest to strona z darmowymi zdjęciami jest zaledwie kilka zdjęć – główne oraz przykładowe. To niecodzienne dla stron ze zdjęciami rozwiązanie sprawia, że człowiek choć nie ma od razu wielu opcji do wyboru, jednocześnie nie tonie w wielu małych zdjęciach, tylko jest w stanie skupić się na tym jednym, które jest szczególnie widoczne. A ponieważ to jedno zdjęcie jest bardzo dobrej jakości, możemy podejrzewać, że reszta jest podobnej jakości – a to zdecydowanie zachęca do zaglądnięcia dalej.

Polecam.