Dziś ciekawa strona reprezentująca całą kategorię stron z darmowymi zdjęciami.

pexels-photo-large

http://www.pexels.com/

W internecie mnóstwo jest stron z darmowymi zdjęciami. Można je podzielić na takie, które mają własne zdjęcia i takie, które ściągają zdjęcia z innych stron. Strony ze zdjęciami z różnych stron można dodatkowo podzielić na takie, które „idą na ilość” i takie, które „idą na jakość”.
W zależności od tego czego szukamy, możemy zdecydować się na skorzystanie z odpowiedniej strony z darmowymi zdjęciami.

Strona Pexels.com to strona ze zdjęciami z innych stron. Autorzy wybierają z różnych stron takie zdjęcia, które wydają im się najciekawsze. Korzystając z takiej strony mamy, co prawda, mniejszy wybór niż w przypadku stron z setkami tysięcy zdjęć, ale dzięki temu odpada nam konieczność przeszukiwania tych setek tysięcy zdjęć, bo ktoś już to za nas zrobił i wybrał najlepsze z najlepszych.

To może być też nisza, dla osób, które chcą założyć własną stronę z darmowymi zdjęciami – nisza, która wciąż jeszcze jest nie w pełni wypełniona. Nie umiesz samodzielnie robić zdjęć, albo nie masz czasu i możliwości na to, nie masz milionów własnych zdjęć pod ręką, ale masz dobry gust i czas, żeby przeglądnąć miliony zdjęć znajdujące się w internecie – to oznacza, że możesz stworzyć stronę z najlepszymi cudzymi zdjęciami udostępnionymi przez kogoś do dowolnego użytku (public domain, CC0). Na takiej stronie możesz umieścić link do wpłacania darowizn i masz gotową maszynkę do zarabiania (zapewne niewielkiej ilości) pieniędzy. A nawet jeśli nie, to na pewno taka strona może Ci się przydać w przyszłości.