Chęć zapewnienia komfortu i bezpieczeństwa rodzinie towarzyszy każdemu kierowcy. Dlatego wielu z nas poszukuje samochodu, który nie tylko pomieści kilka osób i zagwarantuje im odpowiednią przestrzeń z przodu i z tyłu, ale również pozwoli na przewożenie dużej ilości bagaży. Sprawdź, jakie auto rodzinne wybrać, by Twoja inwestycja okazała się strzałem w dziesiątkę!

Jakie auto rodzinne wybrać?       

Na rynku znaleźć można wiele samochodów, które spełnią oczekiwania rodzin. Wiele zależy od liczebności jej członków – jeżeli mówimy tutaj wyłącznie o rodzicach i jednym lub dwojgu dzieci, w większości przypadków opcją wystarczającą okażę się klasyczny hatchback. Jeżeli jednak potrzeby są większe, a rodzina liczy minimum 5 osób, niezbędny może być samochód typu kombi, SUV lub minivan. Czym charakteryzuje się każdy z tych pojazdów?

Kombi

Samochody typu kombi bardzo często uznawane są za typowo rodzinne, ponieważ od klasycznych hatchbacków oraz sedanów różnią się pewnym szczegółem – posiadają wydłużony dach i większą przestrzeń bagażową. Co więcej, oferują większą przestrzeń pasażerską, zwłaszcza na tylnych siedzeniach, co jest wygodne dla rodzin z dziećmi. Pod względem komfortu i możliwości zabierania ze sobą w podróż większej liczby przedmiotów mogą więc okazać się najlepszą opcją.

SUV

Zastanawiasz się, jakie auto rodzinne wybrać? Świetną opcją może być popularny dzisiaj SUV, czyli samochód o dużych gabarytach, który imponuje nie tylko sylwetką. Jego ogromnym atutem jest bardzo duża przestrzeń wewnątrz kabiny, dzięki czemu spokojnie zmieści się w nim kilka osób i każda z nich zyska maksymalny komfort w trakcie podróżowania. Większy bagażnik, nowoczesne systemy bezpieczeństwa i możliwość bezproblemowego pokonywania tras o różnych długościach i nawierzchniach to jego dodatkowe atuty.

Minivan

Na koniec propozycja dla bardzo dużych rodzin, nawet z kilkorgiem dzieci. Minivan to największy gabarytowo typ nadwozia ze wszystkich tu opisanych – często oferuje nie dwa, a trzy rzędy siedzeń, zapewniając dużo przestrzeni i możliwość komfortowego przebywania w kabinie wielu osób. Co więcej, rodziny mają do dyspozycji dużo większą liczbę schowków i duży bagażnik, co powinno zaspokoić ich potrzeby.

Jakie auto rodzinne wybrać – polecane modele

Wielu producentów oferuje samochody rodzinne, które zapewniają dużą przestrzeń w kabinie i bagażniku, a także wysoki komfort oraz nowoczesne systemy bezpieczeństwa. Jednak na tym polu zdecydowanie króluje Toyota – japoński producent, który oferuje bogaty asortyment pojazdów, w których dobrze czuć się będą rodzice z dziećmi.

Do polecanych modeli Toyoty dla rodzin polecamy między innymi Corollę TS Kombi, Proace i Proace Verso, RAV4, C-HR czy Yaris Cross. Jeżeli chcesz poznać bliżej każdy z modeli albo przejrzeć dokładnie ofertę Toyoty, odwiedź stronę www.toyotalodz.com.pl. Znajdziesz tam również kontakt do pracownika, który podpowie Ci, jakie auto rodzinne wybrać, by w stu procentach spełniło Twoje oczekiwania.