Oglądaliście Avatara? Jeśli tak, to może zaciekawi Was strona ludzi, którzy próbują stworzyć w rzeczywistości takie właśnie Avatary dla ludzi…
Jest to strona projektu 2045 Strategic Social Initiative (http://2045.com/).milestones_small_en

Za projektem stoi pewien rosyjski miliarder. A w projekt zaangażowali się naukowcy z całego świata. Lista tych zaangażowanych osób każe podejrzewać, że projekt, choć bardzo futurystyczny, ma szansę przynajmniej częściowo zakończyć się sukcesem.

Jak przeczytamy na stronie, według autorów – projekt uda się zrealizować do 2045 roku. A na czym konkretnie polega projekt? Na stworzeniu cybernetycznego humanoida, do którego przeniesiona zostanie ludzka świadomość.

I tak, wiem, że brzmi to mało realnie, ale nic to. Brzmi to bowiem również bardzo ciekawie. No i jest to ambitne wyzwanie, a takie wyzwania są najlepsze. W poszczególnych etapach projektu planowane są osiągnięcia, które wydają się bardziej realne i pomocne wielu ludziom, którzy np. stracili kończyny, są sparaliżowani, etc.

A co do samego Avatara, to podobno zamówienie sobie takiego kosztuje 3 miliony dolarów, więc nie ma się co zastanawiać, tylko trzeba brać 😉 odczekać 29 lat i cieszyć się ze swojego Avatara 🙂