Strona Iflscience (http://www.iflscience.com/) to strona popularno-naukowa. Ale jeśli komuś wydaje się, że strona ta jest nudna, to jest w grubym błędzie. A przynajmniej ponad 20 milionów fanów tej strony jest przeciwnego zdania.

iflscience

Na stronie znajdziemy informacje z zakresu biologii, medycyny, fizyki, techniki, psychologii, ale także informacje zaangażowane społecznie, ciekawostki dotyczące filmów (np. ile w Jurassic World jest prawdy, a ile przekłamań naukowych – podobno tych przekłamań jest całkiem sporo ;)).

Nawet te bardzo naukowe informacje są przedstawione w sposób bardzo przystępny dla osób, których generalnie nauka nie odrzuca sama w sobie 😉
Przykładowo znajdziemy tam informacje o tym, że naukowcy odkryli że w naszym DNA jest więcej niż 4 bazowe składniki: adenina, cytozyna, guanina i tymina. Jest też piąty czynnik. I nawet jeśli człowiek nie wie czym są te związki, to fakt że naukowcy odkryli coś nowego dotyczącego najważniejszego ludzkiego kodu jest fascynujący.

To właśnie dzięki takim ciekawostkom przedstawionym w sposób przystępny dla szerszej publiczności oraz dzięki zdjęciom, które pomagają w zrozumieniu całości, stronie udało się uzyskać taką popularność.

Tak więc – jeśli chcecie robić stronę o nauce, zróbcie ją w sposób przystępny dla większości i dodajcie do niej jak najwięcej sensownych zdjęć 🙂