Tym razem mam dla Was stronkę edukacyjną – stronę uczelni. Dlaczego jest ciekawa? Bo oferuje coś za nic 😉 Bo oferuje wiedzę. Bo jest to strona edukacyjna, której fanpage na Facebooku ma ponad milion polubień…khan

Strona Khan Academy.
https://www.khanacademy.org/

Na stronie znajdziecie kursy z biologii, chemii, fizyki, ekonomii, przetwarzania danych, programowania, historii sztuki, i tak dalej.

Strona jest zrobiona bardzo estetycznie. Strona główna zachęca swoją prostotą i pozytywnym przekazem, zarówno na poziomie wizualnym jak i treściowym. Nawigacja strony jest intuicyjna. W lewym górnym rogu możemy wybrać konkretny przedmiot. W centrum strony możemy wybrać czy chcemy korzystać ze strony jako uczeń, nauczyciel, rodzic nauczyciela.

Strona główna, jak wiele aktualnie tworzonych witryn, jest przystosowana do przewijania w dół, wyświetlania na smartfonach.

Ciekawym zabiegiem jest ustawienie różnych kolorów tła dla różnych uczonych przedmiotów. Tego typu zabawy z kolorami kończą się różnie, ale w przypadku tej strony wygląda to ok.

I tak jak już wspominałem – fanpage tej strony zyskał ponad milion polubień. A ponieważ jak można przeczytać na stronach wielu specjalistów, między innymi z Brandbay: brandbay.pl/prowadzenie-fanpage-na-facebooku, Facebook dla firm, ale i dla innych organizacji jest narzędziem pokazującym, czy działania danej firmy/szkoły/organizacji cieszą się uznaniem, ponad milion polubień może oznaczać, że ludzie cenią sobie przekazywaną przez Khan Academy wiedzę i pewnie doceniają też, że jest ona przedstawiana przez Akademię za darmo i w sposób przystępny. Myślę, że prowadzenie fanpage takiej strony musi być zadaniem bardzo przyjemnym. Przynajmniej dla kogoś kto lubi naukę. Ale niewątpliwie jest to też wyzwanie.

Jeżeli chcecie się sami przekonać czy faktycznie udaje im się robić to dobrze, sprawdźcie sobie tę stronę i jej profil na facebooku – może się Wam spodobają.