Dziś coś dla osób całkowicie początkujących, zaczynających swoją zabawę z internetem (w końcu, i tacy się jeszcze zdarzają zarówno wśród młodszych, jak i wśród starszych). Podstawowe strony w internecie, które warto znać i odwiedzać (przynajmniej czasami, jeżeli jest się zainteresowanym tym co w świecie i internecie piszczy). A zatem, zacznijmy.

CODZIENNE WIADOMOŚCI

strony z informacjami bieżącymi, czyli internetowe zamienniki gazet codziennych:
www.wp.pl oraz www.onet.pl – to dwie największe i najpopularniejsze w Polsce strony z bieżącymi noinami z kraju, ze świata, dotyczące gospodarki, kultury, polityki, rozrywki, sportu, etc.
z zagranicznych, warto odwiedzać: www.cnn.com lub www.bbc.co.uk.

ENCYKLOPEDIA – WIKIPEDIA

strona z nformacjami encyklopedycznymi, taki internetowy następca Wielkiej Encyklopedii: pl.wikipedia.org. Strona jest w wielu wersjach językowych, często w języku angielskim jest więcej informacji niż po polsku (jeżeli sprawdzamy hasło ogólnoświatowe), czasami więcej informacji jest w języku kraju, którego najbardziej dotyczy dane hasło (np. informacji o Warszawie czy Gdańsku więcej znajdziemy w języku polskim, a informacji o Barcelonie w języku hiszpańskim.

STRONY SPOŁECZNOŚCIOWE

strony z informacjami od naszych znajomych, czyli tak zwane strony społecznościowe: www.facebook.com, www.instagram.com. Na tych stronach, jeżeli założymy sobie profil, możemy szukać znajomych i następnie dzielić się z nimi informacjami, zdjęciami, filmikami oraz oglądać zdjęcia, myśli i filmiki, którymi oni dzielą się ze światem.