Dziś dwie strony z rankingami uczelni:
Strona z tzw. listą shanghajską: http://www.shanghairanking.com/
Strona z rankingiem National Taiwan University: http://nturanking.lis.ntu.edu.tw/
tmp_winner-1575838__1801087595144

Bardziej znana jest oczywiście lista shanghajska, która w tym roku została zaprezentowana w sierpniu, ale ranking NTU jest również ciekawy.
Ranking NTU jest podzielony na kategorie:
– ranking ogólny
– ranking dziedzinowy
– rankng tematyczny

W rankingu dziedzinowym znajdziemy 6 dziedzin: „agriculture”, „clinical medicine”, „engineering”, „life sciences”, „natural sciences”, „social sciences”.

W rankingu tematycznym znajdziemy 14 tematów: „agricultural sciences”, „chemical engineering”, „chemistry”, „civil engineering”, „computer engineering”, „electrical engineering”, „environment / ecology”, „geosciences”, „materials engineering”, „mathematics”, „mechanical engineering”, „pharmacology and toxicology”, „physics”, „plant and animal science”.

Ranking NTU pojawia się w październiku, czyli niedawno pojawił się świeżutki ranking 2016. Gdybyście chcieli zobaczyć jak polskie uczelnie wypadły w poszczególnych kategoriach, zerknijcie na stronę. Jest tam możliwość wybrania danego kraju w każdej kategorii (oczywiście o ile jakakolwiek uczelnia z tego kraju zmieściła się w rankingu). Dla zachęty – w poszczególnych rankingach jest co najmniej 5 polskich uczelni: UJ, UW oraz…

No właśnie – czy Wasza ulubiona polska uczelnia znalazła się w najlepszych 900 w kategorii – zobaczcie na: http://nturanking.lis.ntu.edu.tw/