Różnorodność poszczególnych modeli zamiatarek, jakie dostępne są na rynku jest na tyle duża, aby faktycznie można było z ich wykorzystaniem oczyścić każdy teren, który w praktyce tego wymaga. Z jednej strony więc są duże maszyny, które operują na główniejszych drogach o dużej przepustowości, jak i mniejsze i bardziej kompaktowe pojazdy, które raczej są przeznaczone do pracy w centrum miasta. Flota operatorów takich maszyn musi być więc zróżnicowana, także dlatego, że czasem istnieje konieczność także oczyszczenia terenów blisko placów budowlanych i inwestycji drogowych. Jeszcze innym zadaniem jest regularne oczyszczanie terenu przez kompaktowe modele zamiatarek, czyli te pojazdy, które codziennie jeżdżą w ścisłym centrum miasta. Czym jest to oczyszczanie w praktyce?

Napęd spalinowy, a może napęd elektryczny?

Standardem jest wykorzystanie zamiatarek, które są wyposażone w klasyczny silnik spalinowy. Jednakże, ze względu na to, że zamiatarki operują w ścisłym centrum miasta przez wiele godzin każdego dnia- pojazdy te muszą spełniać restrykcyjne normy związane z tym, jak wiele zanieczyszczeń emitują do środowiska podczas swojej pracy. Muszą spełniać ustalone normy środowiskowe. Ich przestrzeganie jest tym istotniejsze im dane miasto ma większy problem ze smogiem.

Przeglądając stronę Terberg Matec Polska możemy jednak przekonać się o tym, że w sprzedaży dostępne są nie tylko klasyczne zamiatarki z napędem spalinowym, ale i najnowocześniejsze modele elektryczne. Na https://www.terbergmatec.pl/ można dowiedzieć się czegoś więcej o tym, jakie możliwości mają te maszyny w praktyce i przeglądnąć dostępne modele. Są to pojazdy całkowicie przyjazne dla środowiska, które w żaden sposób nie zanieczyszczają powietrza. Wyróżniają je wysokie zasięgi, a także możliwość wykonania pełnego, 8- godzinnego dnia pracy w terenie przy oczyszczaniu miasta. W razie konieczności- można zawsze spróbować doładować pojazd, gdzie już po około 2-3 godzinach można ponownie wyruszyć w teren. Doładowanie zamiatarki elektrycznej można tak naprawdę wykonać z dowolnego miejsca z sieci.

Oczywiście, najnowocześniejsze zamiatarki to także osprzęt sprzątający, który doskonale sprawdza się w terenie. Wysokiej klasy szczotki obrotowe, myjka ciśnieniowa, odkurzacz przemysłowy i specjalnie zaprojektowane zbiorniki, które gwarantują wydajność sprzątania w terenie. To także szereg udogodnień dla samego operatora maszyny, który steruje nią przez wiele godzin praktycznie każdego dnia.