Dziś strona na której spotkać możemy różnego rodzaju sztuczne inteligencje stworzone przez Google. Jest to strona z eksperymentami ze sztuczną inteligencją.

Na stronie tej możemy poczytać czego dotyczy dany eksperyment lub samodzielnie pobawić się danym programem (bez konieczności umiejętności programowania).

Mamy tu przykładowo sztuczną inteligencję, która uczy się rozpoznawać rysunki. Możemy spróbować narysować coś i zobaczyć czy owa SI odgadnie co narysowaliśmy.

Jest tutaj też sztuczna inteligencja, która przy pomocy kamery może obserwować nasze zachowania i reagować zgodnie z tym co zrozumie z naszego wyglądu.

Jest tam jeszcze kilka innych eksperymentów, na przykład związany z rozpoznawaniem tekstu pisanego ręcznie, translator obrazu, etc.

Warto samodzielnie pobawić się tymi programami i zobaczyć co już dziś mogą sztuczne inteligencje oraz przeczytać na jakiej zasadzie działają te programy.

Dzięki tym zabawom możemy wpaść na ciekawy pomysł dotyczący tego co jeszcze można by zrobić i spróbować samodzielnie stworzyć tego typu program. W przyszłości tworzenie takich programów ma być odpowiednio prostsze, gdyż wiele firm pracuje już nad tym, aby ułatwić ich tworzenie ludziom niespecjalizującym się w programowaniu.

Przyjemnego czytania i przyjemnej zabawy.

więcej:
https://experiments.withgoogle.com/ai