Bezpieczeństwo w sieci to jedne z ważniejszych aspektów, który może sprawiać, że klienci nie zdecydują się na zakup w sklepie online, czy też nie będą chcieli korzystać z usług internetowych, dlatego też z punktu widzenia przedsiębiorstw oferujących usługi i produkty za pośrednictwem globalnej sieci, szczególnie ważne staje się podjęcie działań, które podniosą bezpieczeństw zakupów w ich sklepie, czy też oferowanych przez nich usług.

 

Jednym z podstawowych czynników decydujących o tym, że klienci boją się o bezpieczeństwo swoich płatności. Każdy świadomy użytkownik wie, że gwarancją takiego bezpieczeństwa jest obecność na stronie internetowej w pasku adresu charakterystycznej kłódki. Taka kłódka oznacza, strona posiada certyfikat SSL, który gwarantuje bezpieczne zakupy, więcej na temat takiego certyfikatu można dowiedzieć się na stronie – www.wer.pl.

 

Kolejnym elementem, na który zwracają uwagę użytkownicy internetu dokonując zakupów czy korzystając z usług online jest opinia o firmie w internecie. Jeśli dane przedsiębiorstwo jest dobrze oceniane w sieci i ma dobre opnie czy to na forach internetowych czy na Facebooku, wtedy klienci wiedzą, że mogą spokojnie skorzystać z jego usług, bo nie zostaną oszukiwani. Zatem chcąc przekonać klientów, aby kupowali w naszym sklepie, czy też, aby korzystali z oferowanych przez firmę usług online należy zadbać o pozytywne komentarze i opnie w internecie.

 

Ważnym elementem zapewniającym z punktu widzenia klienta bezpieczeństwo zakupów jest podanie na stronie firmowej nie tylko nazwy, ale także danych teleadresowych oraz numeru REGON lub NIP, dzięki temu osoby, które są dokonać zakupów w sklepie online, lub które zastanawiają się nad skorzystaniem z oferty usług internetowych będą mogły wpisać nazwę czy numer identyfikacyjny na strona Centralnej Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej lub w Krajowym Rejestrze Sądowym. Wszystkie działające legalnie firmy w Polsce muszą być zarejestrowane w jednym lub drugim miejscu, dlatego osoba, która chce sprawdzić firmę, będzie mogła się przekonać, że jest to faktycznie istniejący podmiot, zarejestrowany i działający w świetle prawa, a zatem – bezpieczny.

 

Należy także zadbać o odpowiednie zabezpieczenie firmowych serwerów, jeśli np.  udostępniamy na stronie www możliwość założenia konta, gdzie wymagane jest podanie danych osobowych użytkowników. Takie dane podlegają ochronie prawnej, i mogą być łakomym kąskiem dla hackerów.